Ev Taşırken Sık Yapılan Hatalar

Çoğu zaman taşınma sırasında rahatlıktan veya stress den dolayı bir takım sorunlar yaşanır Bu sorunlar meydana getiren hataların neler olduğunu ve çözüm yollarını sizin için derledik

Genellikle yeni bir eve taşınırken yapılması gereken en önemli faktör eski eve bakım yaptırmak ve elden çıkarmak olacaktır.

Ama pek çok insan bunu ihmal ediyor. Bu nedenle de taşınırken bir hayli çok sorunlarla karşılaşıyorlar.

Taşınma sırasında, bazen eşyalarınızı çalıp yüksek fiyatlara satma girişiminde bulunan sahte nakliyatçılarla karşılaşabilir bazen de beceriksiz, deneyimsiz nakliyat işçileri eşyalarınızı taşırken telef edebilir.
Taşınma sürecini planlamak ve kısa bir liste halinde sıralamak, güvenliğinizin ve eşyalarınızın akıbeti için oldukça yararlı olur. İşte sık tekrarlanan ve önüne geçebileceğiniz bazı hatalar:

* Taşınacağınızı bölgeyi araştırmamak: Bu genelde en çok yapılan hatalardan biridir. İnsanlar taşınacakları muhiti gördüklerinde, aslında buranın kendilerine ve yaşamlarına uygun olmadığını anlıyorlar. Bu nedenle taşınmadan önce ilk yapmanız gereken gideceğiniz yeri iyice araştırmak olmalıdır.
* Taşınmayı zamanlamak: Taşınma işinizi ucuza mal etmek ister misiniz? O zaman taleplerin çok yoğun ve ücretlerinde çok fazla olduğu yaz mevsiminde değil de, diğer mevsimleri seçmeyi tercih etmelisiniz. Ayrıca bir çok taşıma firması haftasonu taşımalarına haftaiçine göre çok daha yüksek ücret talep eder.
* Nakliyatçı ayarlamayı son dakikaya bırakmak: Sizde kimileri gibi taşınmak için plan yapmaz ve her şeyin kontrol altında olduğunu mu düşünürsünüz?

Ama taşınma zamanı geldiğinde, taşınma işinin göründüğü kadar kolay olmadığını anlarsınız ve mobilyalarınızı ve eşyalarınızı yeni eve taşımak için nakliyatçı ayarlamak zorunda kalabilirsiniz.

Bu gibi stresli durumlarla karşılaşmamak için taşınırken kamyon gerekip gerekmeyeceğini, eşyaları taşımak için ne kadar işçinin yeterli olacağını ve eşyaların hangi yöntemle nakliye edilmesi gerektiği gibi soruları kendinize erkenden sormaya başlamalısınız.

Tabi bunların haricinde yapmanız gereken en önemli iş ise, çocukların yeni okula kayıtları gibi taşındıktan hemen sonra ilgileneceğiniz konuları da önceden planlamalısınız.
* Nakliyatçılar ve nakliye ücretleri hakkında araştırma yapmamak: Bir nakliyatçı ile anlaşmadan veya bir kamyon kiralamadan önce fiyat araştırması yapılması gerekir. Size verilen ilk fiyatı kabul etmek zorunda değilsiniz. Pazarlık yapmak sizin en doğal hakkınız. Bu şekilde daha ekonomik bir fiyata eşyalarınızı taşıttırabilirsiniz.
* Eşyalarınız hakkında bilgilendirmeyi unutmak: Bazı sözleşmelerde nakliyatçı, eğer evinizin içinde merdivenler yoksa taşınmayı kabul eder. Ağır mobilyalarınız ve hassas eşyalarınız uzun merdivenleriniz varsa, başınıza bela olabilir. Dürüst bir şekilde tüm koşullar ve engeller hakkında bilgi verin.
* Şirket hakkında araştırma yapmamak: Nakliyatçının görüşüne göre karar veren kişiler, güvenirliliklerini ve onlara ilişkin vakaları araştırmadan karar verirler. Ayrıca şirkete ne zaman ödemenin ve nasıl yapılacağını sormazlar. Bu nedenle bir takım sorunlarla karşılaşmak kaçınılmaz olabilir. Yapmanız gereken nakliyatçıların web sitelerinden, sizin ödeyeceğiniz ücretle diğerlerinin fiyatlarını karşılaştırın.
* Aşırı rahatlık: Her ne kadar rahat bir yapıya sahip olsanız da taşınma sırasında sorumluluk sahibi olmalısınız. Tüm ihtimalleri kafanızda canlandırarak karar vermeniz gerekmektedir. Kendi başınıza üstesinden gelmeye çalışırsanız eğer başınıza büyük belalar alabilirsiniz.
* Parayı ve önemli belgeleri unutmak: Yeni bir eve taşınırken, insanlar ortalıkta ya da ofis masanızda duran önemli belgelerin gerekliliğini önemsemezler. Nakliyeciler bu belgelerin yerlerini değiştirebilir ya da onları kaybedebilirler. Sonrasında onları aramak için çok fazla zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz. İşlerinizi planlayarak, taşınmanızı hoş bir şekilde gerçekleştirin.

Hizmet Verdiklerimiz

Tüm müşteri görüşleri

Diğer Makaleler

Tüm Yazılar

Trabzon Nakliyat

Trabzon'dan Türkiye'nin her bölgesine nakliyat farkını bizimle yaşayın.!
Bize Ulaşın

0 533 382 06 22